ZPRÁVY‎ > ‎

Swingové Vánoce oslavily 10. výročí s velkou parádou

přidáno: 31. 12. 2017 2:35, autor: Vladimír Vondráček

Swingové Vánoce oslavily 10. výročí s velkou parádou


Desátý jubilejní ročník hudebního festivalu Swingové Vánoce se uskutečnil ve velkém sále domu kultury ve Frenštátě pod Radhoště ve středu 27. prosince.  Téměř stovka účinkujících a přes pět stovek návštěvníků si naplno užilo bohatý program. Swingové Vánoce se letos nesly ve sportovním duchu a to doslova. Během téměř dvě a půl hodiny trvající Beskydské jazzové štafety se ve velkém sále na dvou pódiích představilo osm kapel a orchestrů. Tato hlavní koncertní část festivalového programu vygradovala aplausem ve stoje při závěrečných tónech kapely Purple Is The Color s vynikajícím frenštátským kontrabasistou Martinem Kociánem. Po skončení skončení hlavní koncertní části si spokojení návštěvníci festivalu užívali všechny tři festivalové scény se skvělou muzikou, gastro zázemím a mnohdy i v tanečních swingových kreacích až přes půlnoc noc.

   .

Letošní Swingové Vánoce slavily desáté jubileum společně s celou plejádou místních kapel a orchestrů, které je na jejich cestě provázely - některé, jako například Hot Club Fren nebo Swingtime Band Martina Svobody, od samého počátku. Spolu s kapelami se na hlavním pódiu představila řada osobností, které jsou se Swingovými Vánoci neodmyslitelně spjaty: Pavel Trubač, Laďa Pilař, Jiří Pokorný, Marian Friedl, Marian Žárský či Vladimír Vondráček. V úvodu koncertu pak nechybělo také již tradiční předávání ceny OVCAR 2017, které letos obdrželi původci myšlenky Swingových Vánoc Jiří Pokorný, Petr Poštulka a Pavel Pístecký. Hlavní koncertní část festivalového programu vygradovala aplausem ve stoje při závěrečných tónech kapely Purple Is The Color s vynikajícím frenštátským kontrabasistou Martinem Kociánem. Poté si všichni kapelníci z pódia odnesli jubilejní láhev vína i pamětní medaili a festival pokračoval svým doprovodným programem až do půlnoci.

Swingová tančírna probíhala po celou dobu festivalu jak na malém sále, tak pod hlavním pódiem ve velkém sále, kde dva až tři páry tanečníků držely v průběhu koncertu pomyslnou štafetu ve swingovém tanci. Tradiční špičkovou gastro-nabídku pod taktovkou Restaurace Radniční doplnil opět italský koutek s nabídkou výborného vína, salámů i sýrů. Tomáš Gardelka pak zachycoval rozpoložení účastníků festivalu ve Swingovém fotokoutku, kam byla umístěna také unikátní výstava fotek z předchozích devíti ročníků festivalu. Swingovou kavárnou zněla až do půlnoci produkce tradičnějších podob jazzu v podání Zbyňka Ternera a LAM Tria. V malém sále se naproti tomu hrál soudobý jazz v podání vycházejících hvězd evropské jazzové scény Simona Raaba, Martina Kociána, Štěpána Flagara a Michala Wierzgoně. Zkrátka desáté Swingové Vánoce nabídly pořádnou porci muziky i tance a dopřály ve skvělém zázemí kulturního domu všem pěti stům návštěvníků i téměř stovce účinkujících nezapomenutelné zážitky. Vivat Swingové Vánoce 2018!


foto - David Šrubař

fotogalerie je zde: https://www.zonerama.com/srubard/Album/3990865

www.swingovevanoce.cz


Vladimír Vondráček, Marian Žárský a Marian Friedl

Swingové Vánoce 2017

Comments