ZPRÁVY‎ > ‎

Swingové Vánoce 2016 letos opět ve frenštátském Domu kultury - ​předprodej vstupenek zahájen!!!​

přidáno: 13. 12. 2016 14:53, autor: Vladimír Vondráček   [ aktualizováno 13. 12. 2016 15:02 ]
Příznivci Swingových Vánoc se dočkali! Oblíbený festival kvalitní hudby, tance i dobrého jídla a pití se konečně vrátí do prostor frenštátského Domu kultury. Již po deváté zde nabídne 27. prosince 2016 na několika scénách pestré hudební menu různých jazzových stylů i nástrojových obsazení od jazzového piana až po bigband. Všichni, kdo si nechtějí nechat tradiční kulturní událost konce roku ujít, mají šanci získat vstupenky od​ pondělí ​12. prosince 2016 v Turistickém informačním centru ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Skvěle akusticky vyvážený velký sál kulturního domu rozezvučí hned dva nejprestižnější jazzové orchestry na české scéně: Concept Art Orchestra (Praha) a Cotatcha Orchestra (Brno). Vedle hlavního koncertního programu pak festival nabídne na menších scénách další hostující kapely jako FourWayClose (Brno) či Heart of Dixie (Brno). Zastoupeny však budou i hudební formace místních muzikantů v podobě kapel Hot Club Fren, LAM Trio, Martin Kocián Jam Band či sólového piana Ladi Kokeše.
Jako každý rok i letos budou uděleny ceny Frenštátské hudební akademie Ovcar 2016, nebudou chybět tématicky zaměřená videa a průvodní slovo Mariana Friedla. V tradiční swingové tančírně se opět objeví místní taneční obor ZUŠ i celá plejáda swingových tanečníků z Moravy i Čech. Nově dramaturgie festivalu počítá s možností tanečního vyžití po celou dobu Swingových Vánoc a rozšířena bude i gastronabídka, rozesetá po celém festivalovém areálu.

Přijďte tedy zažít nevšední okamžiky na již devátých Swingových Vánocích 2016!
Comments