ZPRÁVY‎ > ‎

Program Swingových Vánoc 2014 je hotov - letos v Kině Frenštát!

přidáno: 15. 11. 2014 10:52, autor: Vladimír Vondráček
Program Swingových Vánoc 2014 je hotov – letos v Kině Frenštát!

Pokud se i letos chystáte podstoupit tradiční klání o získání vstupenky na Swingové Vánoce, vězte, že Vaše úsilí bude opět bohatě odměněno. Z důvodu stále uzavřeného kulturního domu budeme sice také tento rok pracovat v režimu nouzového řešení, nicméně, tak jako loni v Trojanovicích, chceme opět připravit festival se vším, co k němu již tradičně patří.

Vracíme se do Frenštátu a dokonce symbolicky do kina, kde proběhly první ročníky Swingových Vánoc. Ačkoli jeho prostory zdánlivě nejsou pro festival našeho formátu nejpříhodnější, pokusíme se návštěvníky přesvědčit o opaku. Atmosféra kina navíc poslouží jako příhodná kulisa letošního ročníku, v rámci nějž bude předána vybraným interpretům festivalová cena za umělecký přínos festivalu OVCAR 2014.

Celkový program je rozdělen na část koncertní a taneční s bohatým doprovodným programem, jehož součástí je i minikoncert ve foyer kina. Zde Vás od 16:30 uvítá frenštátské hot-jazzové LAM Trio – Laďa Kokeš, Míla Holub a Aleš Nitra. Za zvuku hudby si odložíte v šatně a můžete pokračovat například do vyhřívaného swingového stanu, který bude nabízet po celý festival pestrou gastro nabídku, ale také taneční parket s reprodukovanou hudbou. Další možnost občerstvení nabídne i bufet kina, kde LAM Trio bude vyhrávat opět v pauze koncertní části od 19:00.

Koncertní část začne v 17:30-20:30 nabídne pestrý jazzový výběr. Dravý dixielandový nářez přiveze z Kopřivnice HTK Band, naváže pop-jazzový projekt Lower Street, v němž zazpívá Nela Unruhová. Konec první části koncertního programu přinese contemporary jazz v podání projektu Ostrich Quartet, který letos zvítězil v soutěži Jazz Fruit v Praze a získal druhé místo v ostré mezinárodní konkurenci na soutěži Powiew Młodego Jazzu v Jeleniej Górze. Po pauze se můžeme od 19:30 těšit na vyvrcholení, o nějž se postará bratislavská formace Fats Jazz Band. Ta se zaměřuje na autentickou interpretaci skladeb slavného pianisty, zpěváka, skladatele a baviče 30. a 40. let Thomase Fatse Wallera.

Na koncertní část festivalu naváže jako obvykle část taneční. Jakmile pódium opustí poslední koncertní kapela, vychutnáme si zde předtančení tanečního oboru ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm a zopakujeme si základy swingového tance s lektory taneční skupiny Oldies (21:00). Poté již v zadní části pódia bude připraven Swing Time Band Martina Svobody a bude hrát od 21:30 do 22:30 k tanci i poslechu. Samotný závěr tančení části bude pak patřit brněnské swingové taneční kapele Heart Of Dixie, s níž se budete moci protančit až do nového dne.

Kromě toho připomeňme, že i letos Vám profesionální swingový fotograf Tomáš Gardelka nabídne možnost vyfotit se v dobovém oblečení ve svém fotokoutku a muzikanti by neměli vynechat jam session v bufetu od 21:00, kde si prověří znalost jazzových standardů za doprovodu formace Rosťa Hus Trio.

Tak nezapomeňte:

Swingové Vánoce 2014, 27. 12. 2014, 16:30-24:00, Kino Frenštát pod Radhoštěm 

Comments