ÚČINKUJÍCÍ‎ > ‎

LAM Trio

Jazzové akustické trio hrající originální úpravy jazzových standardů a evergreenů 20. až 40. let 20. století ve složení Ladislav Kokesch – housle, kornet, melofon; Aleš Nitra – kytara; Milan Holub –kontrabas. 
 
 


Ladislav Kokesch pochází z muzikantské rodiny a k hudbě byl veden otcem houslistou. Věnuje se hře na housle a kornet, případně si rád sedne i ke klavíru. Studoval obor housle na ZUŠ ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud také pochází. Dále studoval po dobu jednoho roku Konzervatoř Leoše Janáčka v Ostravě na trumpetu. Věnuje se mnoha hudebním žánrům – od lidové hudby přes jazz, až k soudobé populární hudbě. Jeho největší láskou je ovšem jazz z období mezi léty 1917 – 1931, který se snaží interpretovat s důrazem na stylovou věrnost. K tomuto samostudiu patří i neustále se rozšiřující seznam autentických nahrávek a dobových materiálů, jichž je velkým sběratelem.

Aleš Nitra je hudební hledač samouk, který jako kytarista prošel různými amatérskými seskupeními různých hudebních žánrů – od rockové hudby v raném mládí, přes folk, blues, funky atd. Hrával v jazzově a funky laděném Občas Quartetu a několik let spolupracoval v duu a různých uskupeních s frýdecko-místeckým jazzovým kontrabasistou Zdeňkem Holkou. Je dlouholetým členem tria Almára, které se věnuje vlastní tvorbě s meditačními a etno prvky. V současné době funguje jako kytarista a aranžér v doprovodné skupině palkovické zpěvačky a autorky písní Kateřiny Koulákové, KACZi, a ve fúzové formaci (jazz, blues, funky, bossa nova, worldmusic, reggae) JAZZDA.

Milan Holub je hudebníkem, jenž vyrostl zejména na folklórní scéně Frenštátu a blízkého okolí. K hudbě byl veden svými rodiči a mnoho zkušeností nasbíral i v rodinné hudební skupině Albatros. Ke hře na housle, na něž hrál od dětství, později připojil bicí nástroje a jako samouk posléze i baskytaru a následně kontrabas, kterému se poslední dobou věnuje nejvíce. Je zakladatelem a aktivním členem Cimbálového Orchestru Milana Holuba a působí v mnoha uskupeních různých žánrů.
Comments