ÚČINKUJÍCÍ‎ > ‎

Jiří Pokorný a S-Band ZUŠ Frenštát p/R

V roce 1999 započala historie prvního frenštátského big bandu na zdejší základní umělecké škole. To když učitel na bicí nástroje Petr

Strahal donesl do školy kufr plný not, který jeho soused chtěl původně vyhodit, ale on mu v tom naštěstí zabránil. Předal ho Jiřímu Pokornému, který zde učil žesťové nástroje a vedl dva orchestry. 

V kufru plném not se nacházely úpravy operet, dechových orchestrů, ale také několik původních big bandových aranží Jaroslava Ježka, no a to bylo něco, čemu se nedalo odolat. Další původní aranže se doplňovaly postupně z antikvariátů po celé republice, a tak se postupně z jednoho ze školních orchestrů stával první swing band. 

Tento ansámbl se zúčastnil prvního ročníku Swingových Vánoc jako jeden ze čtyř big bandů a vystoupil zde následně ještě třikrát. Po jeho zániku založil Jiří Pokorný nový školní ansámbl pod názvem S-Band, s nímž od té doby nepřetržitě pracuje. Na Swingových Vánocích zahrál poprvé v roce 2015 a zúčastnil se také jloňského ubilejního 10. ročníku.

Comments