Archiv‎ > ‎

Hot Club Fren a Martin Kocián j.h.
Kapela navazuje na styl zvaný gypsy jazz či manouche swing, jehož tvůrcem byla slavná francouzská kapela Quintette du Hot Club de France aktivní v letech 1935 – 1939. 

Základ repertoáru kapely Hot Club Fren tvoří klasické gypsy jazzové standardy a další hity swingového období hrané v sestavě Vendula Niklová – zpěv; Zdeněk Vítek – mandolína; Vladimír Vondráček – housle; Martin Svoboda – klarinet; Michal Beseda – kytara; Matěj Habrnál – kytara; Martin Kocián – kontrabas.

Martin Kocián je nejslavnější jazzový kontrabasista z Frenštátu pod Radhoštěm. Ještě za studia zdejší ZUŠ si vydobyl za krátkou dobu značné renomé v rámci moravské jazzové scény, stal se členem mnoha kapel, z nichž zmíníme například Rosťa Hus Band, Hot Club Fren či Ostrich Quartet. S řadou dalších uskupení vystupoval příležitostně. Své schopnosti mnohokrát demonstroval také na Swingových Vánocích, na nichž se bezesporu stal nejobsazovanějším hráčem: například v letech 2011 – 2014 účinkovalo na Swingových Vánocích celkem 27 kapel a Martin hrál ve 12 z nich. 

V současnosti je posluchačem čtvrtého ročníku katedry jazzu na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linci, kde je mj. členem rakousko-české formace Purple Is The Colour a také doprovazečem rakouské saxofonové legendy jménem Hary Sokal
Comments